Airsoftowe forum Zrzeszonych Grup Sojuszniczych

Zrzeszone Grupy sojusznicze


#1 2011-07-15 11:29:02

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Tuning replik snajperskich

Taki oto temacik. Jak ktoś ma jakiekolwiek pytania dotyczące tuningu replik snajperskich sprężynowych lub gazowych - chętnie pomogę. Trochę replik przez ręce mi się przewinęło, w tuningu "snajperek" mam dość spore doświadczenie.
Służę pomocą!

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-08-22 20:01:22

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

A co powiesz o wstawieniu do SCAR WE CO2 preclufy 550mm, i jakiejś sensownej komory HU...


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#3 2011-08-24 16:40:33

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Nic, bo to nie jest replika snajperska Z gazowych mogę się wypowiedzieć na temat wszelkiego rodzaju tanak itp.

Offline

 

#4 2011-08-25 22:50:44

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

ale będzie ^^


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#5 2011-08-27 11:16:26

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Spoko, życzę Ci tego jak najbardziej. Tylko nie przesadź, nie wiem jak ze scarem, ale w tanace wszelki tuning (poza prec lufą i komorą KA w standardzie vsr) daje odwrotny efekt.

Offline

 

#6 2011-08-27 20:24:17

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

no zauważyłem właśnie że nie zawsze w asg jak i w życiu teoria=praktyce...
tuning gazówek szczególnie z bb jest niesłychanie nieprzewidywalny dlatego najlepiej pytać, testować, experymentować, z jak najmniejszymi kosztami bo często wydatki są wywalone w błoto...


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#7 2011-08-27 21:42:55

 lasu

First Recon Unit

5150359
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

To nie bedzie strzelac ;] oto moje zdanie. Chyba ze chcesz z 4/5k zl wsadzic w tego scara ale za taki hajs to bym ogarnal jakiegos AW338 ;]


-> Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni.
                                                                                       ->Tupac Amaru Shakur <-

=> F.R.U - Firs Recon Unit. <=               || OLD SQUAD ||

Offline

 

#8 2011-08-27 22:05:39

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

najpierw sprawdzę czy to wykonalne potem zrobię full wypas...
tj. najpierw po prostu włożę lufę 2x dłuższą niż stock (bo taką mam), bez montowania skomplikowanego HU i przestrzelę na chrono, to mi powie czy jest warto się z tym pieprzyć, potem lufa 650mm 6,02 od psg-1 (170zł), gumka HU (do 40zł), komora HU własnej modyfikacji (jeśli nie zadziała to komora ra-tech, do której wchodzą lufy i gumki od aegów (150-200zł)),lufa zewnętrzna od ar-11, lub jakaś konwersja ew. przedłużka custom-made, to wszystko razem to nie duży chajs... ale nie wydany w ciemno, najpierw próby które nic mnie nie będą kosztować poza czasem, a w efekcie z tego co było mi dane obejrzeć - scar rozmiarami przypominający barreta a półautomatycznym ogniu 1000fps jeśli osiągne chociaż 800 i celny strzał to warto...


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#9 2011-08-28 12:50:37

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

FPSy osiągniesz takie bez problemu. Ja wyciągnąłem 720fps na swojej sprężynie, a gazówka pod względem tuningu mocowego ma dużo większy potencjał.

Problem taki, że chcesz robić z tego karabin snajperski z lufą systemy/guardera (bo tylko taka kosztuje 170zł) a to się mija z celem. Do czegoś takiego laylax to minimum, a ostro stawiałbym na PDI, która kosztuje tyle co cały twój tuning Życzę Ci, żeby to wszystko dało dobry skutek, ale lepiej nie oczekuj cudów, bo tylko się zawiedziesz.

Tuning gazówek to też niestety nie taka prosta sprawa jak wspomniałeś, i to nie tylko w replikach z GBB i podobnych (gdzie jest jeszcze więcej elementów, które mogą coś spieprzyć). Przykład? Wspomniany właśnie AW338 Stara/Aresa. Piękna maszyna, kosztuje około 2000zł. Niby strzela spoko, ale. Chcesz jakąś zadowalającą moc i celność? Precka PDI 500zł, i 2 magazynki na CO2 (każdy 520zł). Już mamy prawie tyle co sam karabin. HPA jest dużo lepszym rozwiązaniem, ale to wtedy już jest duża grubsza sprawa. Noszenie butli, odpowiednie reduktory, dobra mamba, 2-3 magi, w których trzeba poprzewiercać cylindry, trzeba się nauczyć z tym biegać, zmieniać magi (a tutaj zmiana maga to wyjęcie go, zdjęcie mamby, podłączenie do nowego maga i dopiero załadowanie...). Daje to fakt faktem, chyba najlepsze możliwe osiągi w ASG, przy których "osławiony" AR-11 nadaje się do śmieci.

Zresztą, ja mam dość dziwne podejście do takiej zabawy Dla mnie celny strzał oznacza to co dla większości airsoftowców strzał "niemożliwy" o.O Ale fakt, faktem, takie minimum celnego strzału to żeby przy powiększeniu x5 kulka nie odlatywała na więcej niż 1moa góra-dół-lewo-prawo do końca zasięgu (80-90-100m), a to jest bardzo ciężkie, wręcz niemożliwe do osiągnięcia. I nie tyle z powodu repliki, co kulek. Sam muszę siedzieć na ubitej M170, na gównianych kulkach. Lepszych nie ma, to po co większa sprężyna?

Jedyna nadzieja w nowych ceramikach, ale raczej ich kupować nie będziesz

Pozdrawiam

Offline

 

#10 2011-08-28 22:03:17

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

dzięki. zdam relacje z przebudowy scara (trochę to potrwa bo no cash & no free time)
również pozdro...


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#11 2011-08-30 23:51:23

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

a no i chłopaki jakie modyfikacje wprowadzić do komory HU przy tak kurewskich FPS'ach? ewentualnie jaką komorę zastosować?


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#12 2011-08-31 00:02:31

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

a no i spotkałem się z opinią " kurwa co ty gadasz? popierdoliło cię? 1000fps? to niewykonalne! a nawet jeśli to nikt cię nie wpuści na strzelanki! a jak cię z tym zobaczę to cie na kopach wyniosę ze strzelanki!" - jawna dyskryminacja karabinów wyborowych o proporcjonalnej mocy do karabinów szturmowych które już potrafią osiągnąć 870fps przy 10 rof/sec. więc wtf?


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#13 2011-08-31 00:16:38

FalcoN

FRU Squad Leader

1829442
Zarejestrowany: 2011-06-09
Posty: 47
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

Tadeuszu, osobiście uważam i zaznaczam że jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena, że Ty ze swoim ciężkim palcem do spustu i rządzą napierdalania zrobisz komuś tym krzywdę.
nie mam nic przeciwko 900 fps rozważnego strzelania, jestem przeciwko 800fps napierdalania jak dziki osioł, bez opamiętania (nie, nie mówie o żadne konkretnej osobie)

Offline

 

#14 2011-08-31 01:32:49

 BOCIAN

SŚ Squad Leader

4289435
Skąd: Warszawskie Bielany
Zarejestrowany: 2011-06-09
Posty: 49
WWW

Re: Tuning replik snajperskich

Sądzę że Tadziu ma na tyle oleju w baniaku żeby rozsądnie rozporządzać tymi fpsiorami ; )


Szwadron Śmierci
"...poznasz ich po stylach, nie nie nie po twarzach..."
http://www.youtube.com/user/SZWADRONTV

Offline

 

#15 2011-08-31 10:00:14

FalcoN

FRU Squad Leader

1829442
Zarejestrowany: 2011-06-09
Posty: 47
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

To sie dopiero okaże jak juz będzie miał tą przerobioną giwerę.
Jak go prosiłem żeby skręcił fps-y do budynku to jakos chyba zapomniał napełnić bańki tym olejem, bo nie docierało do niego, że jeżeli ma możliwość regulacji mocy(co się zadko zdaża w AirSofcie) to wypadało by mieć tyle, ile jest w regulaminie.

Offline

 

#16 2011-08-31 12:12:26

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Spoko. 1000fps, nawet 1500fps jest w pełni osiągalne. Wystarczy dobra butla hp i odpowiedni sprzęt. Tylko co z tego, jak przy 700fpsach nie ma z czego strzelać i efekt jest taki jak byś strzelał z 600fps? Poza tym nie wiem czy ktoś z Was wie jak strzela replika mająca "niewiele" bo 720fps na DOBRYCH, DOBRYCH kulkach (a takich też pewnie nie mieliście w ręku...). Zaręczam, że czegoś takiego na co dzień się nie widuje...

Modyfikacja komory hu? Jedyna rzecz jaką możesz zrobić to uszczelnić to czymkolwiek co da odpowiedni efekt i zamontować DOBRĄ gumkę hu. Nic więcej nie zrobisz bo w gazówce głównie ciśnienie gazu odpowiada jak i za zasięg, jak i za celność. Pytanie - co chcesz w tym scarze osiągnąć? Jaki zasięg skuteczny, na jakich kulkach? W jaki cel? Od tego zacznijmy :)

Do całej reszty = to nie jest temat na dywagacje o sensie karabinów wyborowych czy o odpowiedzialnym używaniu fps. Takie dyskusje prowadźcie w innych działach/tematach proszę.

Offline

 

#17 2011-08-31 12:49:55

 Scorpion

JFTC Squad Leader

4478886
Skąd: bliżej nieokreślona
Zarejestrowany: 2011-07-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Nie łatwiej kupić gas ram'a? Przecież ten SCAR tego nie wytrzyma... Jeśli replika obliczona jest na max: 500 fps (poprawcie mnie jeśli się mylę, nie wiem ile w standardzie da się z tego wyciągnąć), to znaczy, że jak wpakujesz więcej i się rozpadnie. Może nawet i wnętrze wytrzyma, ale body może zacząć pękać (Co przy niektórych chińskich AEGach się zdarza)/

Offline

 

#18 2011-08-31 13:32:05

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

Scorpion podkręcanie scara nie ma żadnych skutków ubocznych w postaci pękającego body bo:
   1. ma on automatyczny zawór gazowy i rozdziela gaz na fpsy i BB a podnoszenie fps obniża BB więc w tym wypadku nie ma zagrożenia pęknięciem czegokolwiek
   2. system ten zamyka dopływ do lufy dopiero kiedy kulka ją opuści (im dłuższa lufa tym dłużej=więcej gazu jest podawane) i przekierowuje gaz do blow-back

Flacon jak już yautja powiedział weź i załóż inny temat, na temat: jaki to tadzik jest głupi! i daj nam w spokoju pogadać na tematy na które raczej nie będziesz miał nigdy pojęcia... pozdro poćwicz


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#19 2011-08-31 14:09:44

 Scorpion

JFTC Squad Leader

4478886
Skąd: bliżej nieokreślona
Zarejestrowany: 2011-07-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Tylko teoretyzuje. Miałem GBB w rękach 2 razy w życiu, ale nigdy nie zaglądałem.

Inna sprawa:
Wielu twierdzi, że powyżej 700/650 FPS nie ma różnicy zasięgu, inna sprawa, że nie ma na tyle ciężkich kulek, żeby wykorzystać 1000 fps.

P.S.
Powiem Ci jeszcze jedno:
Będziesz miał niezłą przewagę nad większością graczy ASG.
Będzie Cię to bawić przez... parę strzelanek. Potem stwierdzisz, że nie ma zabawy

Ja wolałbym dążyć do ogólnego zunifikowania wartości FPS/mocy replik, to ich rzeczywistego zastosowania bądź długości luf.
Bo tak to.... mógłbym mieć 600 fps w MP5 i ściągać snajperów, bo się da, tylko jaka w tym logika?

Ok, moralizatorstwo skończyłem

Offline

 

#20 2011-08-31 15:34:10

 lasu

First Recon Unit

5150359
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

TO NIE BEDZIE STRZELAC. Tadziu zeby strzelac na 700fps to musisz miec MINIMUM precke promyka a ja bym smialo walil PDI. Komora HU z ta precka kosztuje tyle co twoje 2 karabiny. Jezeli i o ile twoj karabin wytrzyma taki tuning to kulki Ci sie beda rozjezdzac na 30 metrze i niczym tego nie wyregulujesz Chcesz wsadzic 500zl w tuning-> wsadz hajs wyrzucony w bloto. Sprzedaj Scara dozbieraj kwitu i kup porzadna markowa replike. Chcesz snajperke powiedz doradzimy. Gazowke za 2 tysie kupisz i jako tako bedzie strzelac. Za sprezyniaczka 3.5k wsadzisz i bedziesz gniesc tak jak Yau L96A1. Kwestia jeszcze czy potrafisz tak strzelac Pozdrawiam Krol Julian

Ostatnio edytowany przez lasu (2011-08-31 15:35:02)


-> Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni.
                                                                                       ->Tupac Amaru Shakur <-

=> F.R.U - Firs Recon Unit. <=               || OLD SQUAD ||

Offline

 

#21 2011-08-31 15:39:55

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Scorpion - różnica jest i to bardzo duża. Niech każdy mówi co chce, miałem, widziałem, strzelałem i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Fat faktem, żeby wykorzystać replikę, która ma więcej jak 600fps trzeba mieć dobre kulki, bez tego ZAWSZE będzie lipa. Takie kulki są, a raczej będą, wątpię jednak żeby ktokolwiek z Was był w stanie dać prawie złotówkę za jedną sztukę...
Sens korzystania ze snajperek w ASG jest moim zdaniem, jeżeli realizujesz konkretne zadania i odpowiednio przystosujesz replikę. A że dowódcy drużyn najczęściej mają "wyjebane" (sorry za określenie ale musi oddać charakter sytuacji) albo nie wiedzą co z takim snajperem zrobić to cóż, ich głupota i brak wiedzy.

Tuning ma odpowiadać temu co chcesz osiągnąć. Żeby być skutecznym jako snajper (skoro już moralizujemy) trzeba mieć replikę, która celnie strzela prawie po maksimum zasięgu, która jest na tyle cicha, że strzelec ma pewność nie wykrycia, która będzie na tyle niezawodna, że będzie można bez obawy korzystać z niej w każdych warunkach. Inaczej - polecam komis na WMASG albo serwis allegro. Ja ze swoją "Carą" (kocham ją!) dochodziłem do porządku przez ponad 2 lata i dopiero teraz mam efekt taki jaki chciałem. I nie chodzi tu tylko o odpowiednie części (gdzie to jest podstawa), ale ogólne "ogarnięcie" repliki. Wystarczy minimalnie coś krzywo dokręcić i cała koncepcja leży, nie mówiąc już o np, ustawianiu dwóch wajch od systemu hu, odpowiednich smarów, które dają OGROM (sam używam 4 różnych) czy czyszczeniu repliki po KAŻDYM wyjściu w pole.

Dobra, koniec MOJEGO moralizowania Osobiście mam trochę dziwne podejście do tematu, ale nic na to nie poradzę. Jedyne repliki, która mogą spełnić wszystkie wymagania, które wymieniłem to albo repliki sprężynowe PORZĄDNIE zrobione, albo repliki gazowe uznanych firm jak ARES/TANAKA przerobione pod HPA. Każda inna replika NIGDY nie odda chociażby połowy tego, niestety.

I nawiązując do wypowiedzi Lasa, niestety prawda. Bez dużej ilości kasy wpakowanej w replikę będzie lipa. Życzę Ci abyś z tego zrobił coś konkretnego, ale przygotuj się na ból, cierpienie i rozterki moralne

Offline

 

#22 2011-08-31 22:39:59

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

już mam poważne rozterki moralne ale gaszę je benzyną jak widać...
są coraz więkrze, ale tak jak powiedziałem wziąłem chrono i będę się bawił w experymenty bez wydawania pieniędzy... a potem to kto wie...
zacząłem od zapytania "co myślisz o..." a teraz falcon się na mnie będzie buraczył przez rok...


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#23 2011-09-02 22:40:00

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

otóż na pół-precce od m16a1 uzyskałem 487fps na kulkach 0.28 i maksymalnym hop-up i niepotwierdzony bojowo (narazie w worunkach strzelania kontrolnego przez okno ok. 70m zasięgu z marną celnością bo na 70m wychodzi już poza przeziernik). długość scara ze standardową rozłożoną kolbą 111cm... dalsze recenzje później... pozdrawiam


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#24 2011-09-03 01:04:02

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

To faktycznie lipa. Chcesz dobry test - zrób sobie dobre stanowisko strzeleckie, zorganizuj jakąś optykę i wtedy patrz. Inaczej testy nie mają sensu.

FPSy spoko, pytanie jak z rozrzutem pomiędzy kolejnymi strzałami? To jest podstawa.

Offline

 

#25 2011-09-04 20:34:18

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

problem polega jeszcze na jakimś dziwnym zawirowaniu na HU bo kulka leci te swoje 25m i nagle wyrywa w innym kierunku macie jakieś racjonalne wytłumaczenie?


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#26 2011-09-05 12:43:52

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Co najmniej kilka:
- Za lekkie kulki, do karabinu snajperskiego 0.28g? Takich kulek to ja używam do bocznej...
- Źle wyregulowany hu.
- Zła gumka (za miękka/twarda). Właśnie, czego używasz?
- Masz wysoki fps, ale duży skok, więc inaczej każdy strzał podkręca gumka.
- Wracając do gumki - może to być też za duży dystanser, albo przetarta gumka na tym "cycku" dociskającym kulkę.
- Może gaz "schładza" gumkę tak, że zaczyna inaczej kręcić? Miałem podobny przypadek w Tanace, gdzie po wystrzeleniu całego maga na szybko, drugi zachowywał się już inaczej, zaczynał coraz mniej podkręcać, i nie z powodu ciśnienia, tylko zimnej gumki.

To wszystko jeżeli masz problem z podkręcaniem góra/dół. Jak dokładnie Ci ta kulka świruje? Góra/dół czy lewo/prawo? Bo bez tego to ciężko diagnozować.

EDIT: Literówka...

Ostatnio edytowany przez Yautja (2011-09-05 12:45:37)

Offline

 

#27 2011-09-05 21:42:40

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

a więc gumka stock'owa od scar bo są niedostępne...
zawirowanie: w każdą stronę zawszę w inną inaczej to bym zrozumiał ale coś takiego o.O
kulki 0,28 może to jest to ale muszę najpierw maga na GG dorwać bo to CO2 które kupiłem mnie wqrwi'a  powoli ponieważ daje 10 "dobrych"(w sensie stałości fps) strzałów na kapsułę przy takiej lufie i n-pasie w pozycji max to żre to gaz jak siemasz więc wolę co chwila GG psikać niż wkręcaną kapsułą co maga syczeć
to jakie kuleczki? 0,4 ; 0,46?


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#28 2011-09-05 23:10:47

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Heh.. Więc tak:
1) Kulki to podstawa. 0.4g minimum inaczej nawet nie myśl o jakimś "sensownym" strzelaniu.
2) Stockowa gumka? Kup coś nowego, bo inaczej nic z tego nie będzie, nawet w wersji "szturmowej".
3) CO2 >>>> GG pod KAŻDYM względem. Jak nie jesteś w stanie ogarnąć CO2 to z GG będzie jeszcze gorzej.
4) Stałość fps - tzn ile KONKRETNIE? Jeżeli zejdziesz to maksimum 2-3, no dobra, 5 fpsów (w końcu to gazówka...) rozrzutu między kolejnymi strzałami to pogadamy. W innym wypadku to nie ma sensu. Niby moc taka sama, różnica niewielka a zachowanie kulki ZUPEŁNIE inne. 8-10fps rozrzutu w karabinie, który ma ponad 600fps może powodować rozrzut nawet 1-2m na dystansie 65-70m, więc to nie jest takie byle co.

Moje rady:
1) Przyzwyczaj się do wymieniana kapsuł, lub kup kilka magów i naucz się "nie napierdalać" tylko strzelać licząc każdą kulkę.
2) Wymień stockowe gumkę hu na coś innego, najlepiej w standardzie AEG.
3) Kup porządną preckę, minimum do KMH lub laylax/promyk (jak ktoś nie wie to jedna i ta sama firma...), a najlepiej EdGi/PDI.
4) Zacznij używać dobrych kulek (wiem, takich niestety nie ma, ale jakość można chociaż w minimalnym stopniu zastąpić wagą).

Po tych zabiegach zacznij się brać za stabilizowanie fps i będzie "OK!"

PS. Żebym ci pomógł, muszę znać DOKŁADNE dane, bo dla niektórych snajperów mały rozrzut to +- 10fps, a efekty potem są jakie napisałem...

Offline

 

#29 2011-09-06 00:01:25

 Tadziu Kawka

Zbanowany

7745444
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 42
Punktów :   -1 

Re: Tuning replik snajperskich

otóż rozrzut pomiędzy pierwszym a dziesiątym strzałem to niestety 17fps i jest to straszne i po próbach powiedzieć mogę tyle że potrzebuję więcej czasu na ustawienie tego wszystkiego
Ale najwiękrzy problem to właśnie gumka HU bo to niestandardowe qrestwo gorsze niż w ruger mk1 trzeba by dociąć  z aeg'owej ale to też lipton 
chce sprawdzić GG bo mój magazynek na CO2 jest dziwny i ma naprawdę duży rozrzut fps kwestia polega na testowaniu wszystkiego. prawie.


kill'em all, and let God sort them out!

Offline

 

#30 2011-09-06 00:04:02

 Yautja

First Recon Unit

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tuning replik snajperskich

Chodziło mi o rozrzut między KOLEJNYMI strzałami, ale to i tak nieważne skoro pojawił się rozrzut 17fps. Tyle to niestety, ale nie jest przewidziane do funkcjonowania nawet w karabinie wsparcia Dopóki tego nie ustabilizujesz to nawet nie masz co próbować czego innego, po prostu i tak będzie lipa.

Ustabilizuj fpsy i kombinuj dalej, po kolei a nie wszystko na raz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plinstalacje Nieruchomości koparka Piła